Nachádzate sa tu

Domov

Evanjelium začína doma

Počas víkendu 17. – 19. januára 2020 sa stretli rodiny a jednotlivci na biblickom víkende v Badíne. Program bol zameraný najmä pre rodičov, ktorí majú živý záujem o sprevádzanie prvoprijímajúcich detí, ale aj pre tých, ktorí chcú byť nápomocní pri farskej katechéze v tejto oblasti. Otec Blažej Štrba mal biblické prednášky k vybraným textom zo Svätého písma, ktoré osvetľujú tajomstvo Eucharistie. Sestra Karola Dravecká vo svojich vstupoch dala dôraz na proces uvádzania do eucharistického života v rodinách a vytvorenia podmienok pre počutie Božieho slova. Účastníci sa mohli viac priblížiť k úžasnému tajomstvu Eucharistie, ktorá pretvára nielen jednotlivcov, ale aj rodiny a celé spoločenstvo veriacich.

„Na Biblickom víkende sme sa zúčastnili prvý krát. Bol to pre nás obohacujúci čas. Venovali sme sa Sv. písmu a v podaní kňaza Blažeja, ktorý o ňom rozprával tak, že sme sa aj veľa nasmiali. Nepochybne v nás vzbudil túžbu skúmať a venovať sa poznávaniu Písma ešte viac. Sestra Karola nám ponúkla viacero typov, ako pripraviť seba a potom aj deti na prvé sväté prijímanie a na prvú svätú spoveď. Pozitívne hodnotím priestor na otázky, kde sme sa mohli dozvedieť ako nové poznatky pretaviť do konkrétnych životných situácií. O naše deti sa zatiaľ starala sestra Blažeja s animátormi. Pripravili si krásne divadlo, maľovali, boli na vychádzke, či hrali futbal v telocvični“  napísala o víkende účastníčka Martina.

Blíži sa nedeľa Božieho slova. Je to príležitosť k tomu, aby sme dali slovám Svätého písma možnosť zaznieť tam, kde v prvom rade patria a to v našich rodinách. 

KD